Dorota Tarchalska

Dorota Tarchalska

Absolwentka Wydziału Rehabilitacji Ruchowej Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Przez lata pracy wyspecjalizowała się w terapii pediatrycznej wykorzystując wiedzę nabytą na studiach oraz licznych kursach doszkalających i warsztatach.

Pracuje z dziećmi w każdym wieku. Jest terapeutą metody NDT Bobath, MEDEK (I, II), Integracji Sensorycznej , Funkcjonalnej Indywidualnej Terapii Skolioz oraz PNF oraz hipoterapii. Dodatkowo ukończyła szkolenie z zakresu kinezjotapingu.

Uzupełnieniem mojego wykształcenia są pasje, którym poświęcam każdą wolną chwilę. Dzięki jeździe konnej  i hipoterapii zrozumiałam jak wielka jest siła motywacji. Ćwiczenie jogi i śpiewanie pomogło mi powiązać elementy pracy manualnej  oraz ruchu z oddechem. Bardzo cenne są dla mnie także doświadczenia związane z wychowywaniem własnych dzieci. Jestem przekonana, że specyfika pracy z dziećmi polega na ścisłej współpracy z rodzicami, dlatego jestem otwarta na wymianę doświadczeń i informacji.

Joanna Sopińska Stanek

Joanna Sopińska Stanek

Mgr Fizjoterapii, absolwentka wydziału Rehabilitacji AWF Warszawa. Certyfikowany terapeuta metod fizjoterapii:

 • MEDEK I i II
 • CranioSakralna Upledgera cst1, cst2, ser1
 • PNF- podstawowy, rozwijający, w pediatrii
 • NDT Bobath i NDT Bobath baby+warsztaty rozwijające
 • SI 1 i 2 stopień
 • Diagnostyka metodą Prechtla
 • GDS- Łańcuchy mięśniowe 6 modułów
 • Masaż Shantali
 • KinesiotapingMoja pasja to człowiek, szczególnie ten najmłodszy. Zadziwia mnie złożoność tego, co kształtuje nas już od urodzenia. Nie da się oddzielić ciała od myśli i emocji.
  Dla mnie praca to nieustanny dialog; słuchanie mowy ciała i odpowiadanie rękami przez dotyk, podążanie, wspomaganie, wspieranie i czekanie…
  Kocham podróże. Trudne szkoły kształcą, ale najbardziej trudy i cuda życia rodzinnego. To pasjonujące!
  Skarbem dla mózgu jest Zespół ,w którym można robić burze i resetować system. Dzięki Dziewczyny! Za wasza energię zaangażowanie i radość z działania!
  Zdrajcą bym była nie wspominając o Ludziach w świecie koni i koniach, zajmują taaaaki kawał serca ❣️
Olga Pardej

Olga Pardej

Absolwentka Warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego. Ukończyła szkolenia:
– NDT-Bobath (kurs podstawowy oraz kurs baby);
– ocena ruchów globalnych metodą Prechtl’a, służącej bardzo wczesnemu wykrywaniu zaburzeń w pracy centralnego układu nerwowego,
– kinesiology taping,
– oligofrenopedagogika (kurs kwalifikacyjny),
– integracja sensoryczna (szkolenie I stopnia),
– warsztaty tworzenia zaopatrzenia ortopedycznego z materiałów termoplastycznych Ortofit,
– warsztaty NDT Bobath „Niemowlę z grupy ryzyka – wcześniak i nie tylko – podejście terapeutyczne”,
– kurs wprowadzający do terapii tkanek miękkich w pediatrii,
– warsztaty „Mechanizm kontroli postawy – rozwój, zaburzenia, terapia”,
– terapia kraniosakralna (I stopień).

Od początku byłam przekonana, że chcę pracować z najmłodszymi pacjentami i pod tym kątem rozwijałam się zawodowo. Już w trakcie studiów odbywałam praktyki i ponad roczny wolontariat w Centrum Zdrowia Dziecka. Do teraz nie przepuszczam żadnej okazji, żeby pogłębiać swoją wiedzę i rozwijać umiejętności, dzięki czemu praca z pacjentami może być skuteczna i daje ogromną satysfakcję.
Poza pracą moją pasją są wszelkie formy aktywnego spędzania wolnego czasu, zwłaszcza długie spacery z psem, jazda na nartach oraz wycieczki rowerowe.

Artur Pełszyk

Artur Pełszyk

Absolwentem Wydziału Wojskowo – Lekarskiego, Uniwersytetu Medycznego w Łodzi kierunek Fizjoterapia. Już w trakcie studiów ukończyłem kurs masażu w Studium Naturalnych Metod Leczenia „Medikon” i zacząłem prywatną praktykę. W tym samy okresie rozpocząłem praktykować jogę i po ukończeniu wielu szkoleń oraz studiów, rozpocząłem pracę w placówce Yoga Medica znajdującej się na warszawskim Mokotowie. W pracowni Yoga Medica prowadziłem głównie zajęcia terapeutyczne dla osób z problemami zdrowotnymi narządu ruchu (problemy z kręgosłupem i stawami obwodowymi). W 2015 roku zdobyłem tytuł Terapeuty Manualnego w Modelu Holistycznym, a w 2016 ukończyłem kurs specjalistyczny i jestem w trakcie zdobywania tytułu specjalisty II°. W roku 2017 ukończyłem kurs CRAFTA dotyczący problemów w obszarze czaszkowo-żuchwowym i czaszkowo-twarzowym. Aktualnie od 8 lat pracuję w przychodni rehabilitacyjnej, gdzie spotykam się głównie z pacjentami ortopedycznymi oraz pacjentami neurologicznymi. Od 2014 współpracuję z zespołem Centrum Rehabilitacji HOLIMEDICA, gdzie najczęściej spotykam się ze sportowcami (głównie wspinaczka sportowa), pacjentami z problemami logopedycznymi (tu głównie dzieci) oraz ortodontycznymi, a także z bólami kręgosłupa oraz stawów
obwodowych.
Wolny czas lubię spędzić: w kuchni (gotując),śpiewając lub uprawiając sport.

Ewelina Obarska

Ewelina Obarska

Ewelina Olszewska-Kuchnio

Ewelina Olszewska-Kuchnio

Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie i Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Instruktor rekreacji ruchowej ze specjalnością fitness i instruktor jogi. Uwielbiam anatomię i biomechanikę ciała człowieka, a moją pasją jest człowiek sam w sobie. Praca z ciałem wpływa na umysł, emocje, myśli i uczucia. Wiele razy doświadczyłam tego na sobie i widzę to u swoich pacjentów. Holistyczne podejście do człowieka, poprzez pryzmat ruchu, emocji i żywienia jest kwintesencją mojej pracy.

Doświadczenie zdobywałam pracując w NZOZ Reha-Medica na Oddziale Dziennym dla Dzieci z Zaburzeniami Wieku Rozwojowego, w Zespole Szkół Specjalnych m. Marii Grzegorzewskiej w Ostrówku, w Centrum Rehabilitacji Holimedica, w Klubie Sportów Walki KSW Kyokushin. Z ASQ Rehabilitacja jestem związana od 2009r. Posiadam kwalifikacje pedagogiczne.

Ukończyłam szkolenia:

 • Współczesne metody diagnostyki i leczenia tkanek miękkich
 • GDS – Łańcuchy mięśniowe
 • PNF – podstawowy, rozwijający, w skoliozach
 • Terapia manualna wg koncepcji Plaatsmana
 • Medycyna i Rehabilitacja Sportowa
 • Terapia Manualna jamy ustnej w pracy fizjoterapeuty, ortodonty, stomatologa
 • Warsztaty Mechanizm Kontroli Postawy – rozwój, zaburzenia, terapia.
 • Vinyasa Power Yoga Basic Instructor
 • Kinesyologytaping

Uczenie się to proces bardzo złożony i fascynujący. Uczenie się ruchu, uczenie się jedzenia, uczenie się relacji z drugim człowiekiem. Poznaję to dzięki mojej rodzinie i moim pacjentom. Jesteście moją motywacją. Dzięki 🙂

 

Karolina Kusik-Iwanowicz

Karolina Kusik-Iwanowicz

Jestem absolwentką Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego. Od początku studiów moją pasją była rehabilitacja pediatryczna i w tym kierunku postawiłam pierwsze kroki po uzyskaniu dyplomu. Z ASQ jestem związana od 2016 roku, gdzie wspieram prawidłowy rozwój niemowląt i dzieci. Cieszy mnie możliwość pracy w zespole terapeutów, bo co dwie głowy to nie jedna.

Kursy:

Kurs NDT Bobath Baby (2016)
Kurs NDT Bobath dla dzieci (2015/2016)
Kurs PNF Rozwijający (2013)
Kurs PNF w Pediatrii (2013)
Kurs Kinesiotapingu (2012)
Kurs PNF Podstawowy (2011)
Kurs Masażu Klasycznego I stopnia (2007)

Szkolenia:

Neurorozwojowa diagnoza i terapia dzieci z łagodnymi zaburzeniami
sensorycznymi i posturalnomotorycznymi (2017)
Metody diagnozowani i terapii zaburzeń słuchu (2016)
Terapia manualna jamy ustnej w pracy logopedy i fizjoterapeuty (2016)
Kontrola Postawy – diagnoza, planowanie, terapia wg koncepcji NDT
Bobath (2015)
Terapia ustno-twarzowa dziecka z MPDz (2013)
Badanie i planowanie fizjoterapii u dzieci z uszkodzeniem ośrodkowego
układu nerwowego w koncepcji NDT Bobath i PNF (2012)
Ocena neurorozwojowa niemowląt – wczesna interwencja (2011)

Fizjoterapia małych pacjentów jest moją pasją a każde spotkanie z dzieckiem inspiracją do dalszego rozwoju. Bardzo cenię sobie kontakt z rodzicem i jego zaangażowanie w proces rehabilitacji. Poza fizjoterapią ogromną frajdę sprawia mi bycie mamą energicznego chłopca.

.

Joanna Pęska

Joanna Pęska

neurolog dziecięcy